Copyright 2021 - PSBiG Lublin 2017

Sukces Zespołu Poezji Śpiewanej PSBiG na Ogólnopolskim Konkursie im. Józefa Czechowicza 2015

Uczniowie naszej szkoły: Anna Śledź, Jakub Wójcik, Patryk Zabielski oraz Mikołaj Zygo odnieśli wielki sukces na tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. J. Czechowicza.

 

W eliminacjach wojewódzkich pokonali ponad dziewięćdziesięciu uczestników, przechodząc do ścisłej grupy finalistów. Wykonane przez nich utwory do wierszy J. Czechowicza i ks. J. Twardowskiego, z muzyką Jakuba Wójcika przyniosły im tytuł Laureatów Ogólnopolskich.

W uroczystym finale Laureatów, który odbył się w Sali Malarstwa XIX wieku na Zamku Lubelskim nasi uczniowi otrzymali od jurorów dodatkowo nagrodę Grand Prix - ,,Złotej Strofy” za najlepsze wykonanie wiersza ks. J. Twardowskiego ,,Głodny” do własnej muzyki. Zespół również najbardziej spodobał się zgromadzonej na Zamku publiczności, która przyznała naszym uczniom swoją nagrodę.

Gratulujemy i życzymy wytrwałości w pracy i wielu sukcesów!