Copyright 2021 - PSBiG Lublin 2017

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Jakub Włodarczyk uzyskał I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Regionalistycznym "Moja mała ojczyzna".

Drugim uczestnikiem konkursu był Bartłomiej Klimek, który otrzymał wyróżnienie.

WOJEWÓDZKI KONKURS REGIONALISTYCZNY "MOJA MAŁA OJCZYZNA" ZORGANIZOWANY PRZEZ WOJEWÓDZKI OŚRODEK KULTURY W LUBLINIE.

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Jakub Włodarczyk uzyskał 1 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Regionalnym. Bartłomiej Klimek otrzymał wyróżnienie.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 9 stycznia 2016 roku w Sali Malarstwa Historycznego na Zamku w Lublinie.

Jakub przygotował na konkurs pracę, w której zaprezentował historię małej ojczyzny - Zawieprzyc. Dotarł do archiwalnych zdjęć, przedstawił także reportaż o swojej wyprawie w poszukiwaniu żywej historii.

Słowa z pracy Jakuba brzmią:

"Chciałem pokazać potrzebę zakorzeniania się, powrotu do początku, odkrywania kart historii swojej okolicy i zrozumienia jej piękna. Chciałbym podkreślić, że szczególnie ważne okazało się dla mnie odkrycie, że społeczność lokalna mojej okolicy ożywia historię i dba o zachowanie pamięci o przeszłości."

Wyróżniony Bartłomiej Klimek z klasy 3H przygotował pracę pt. "Lublin - miasto rodzinne. Mój spacer z Józefem Czechowiczem". Opiekę nad uczniami sprawowała polonistka Agnieszka Banach. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym.