Copyright 2020 - PSBiG Lublin 2017

W dniu 5 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyło się Sympozjum promujące ideę wolontariatu pod hasłem: Odkryj w sobie duszę wolontariusza. Spotkanie to zgromadziło społeczność PSBiG oraz przedstawicieli ze szkół sąsiadujących.

Szczególnymi Gośćmi tej uroczystości byli: p. Monika Matacz (przedstawiciel Caritas w Lublinie); p. Agata Południok (terapeuta zajęciowy w DPS im. Matki Teresy z Kalkuty); O. Filip Buczyński (prezes i założyciel Lubelskiego Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia) oraz p. Kamil Raczyński (przedstawiciel PCK).

Prelegenci podzielili się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem w pracy z człowiekiem potrzebującym. Młodzież zaangażowana w prace wolontariackie dała świadectwo swojej działalności. Sympozjum towarzyszyła wystawa prac plastycznych, wykonanych wcześniej przez młodzież z naszej szkoły wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w salach terapii zajęciowych tego domu.